V rámci našeho projektu Démétér pořádáme druhou oficiální „real stuff“ akci

Po první velmi vydařené akci jsme byli tak nadšeni, že jsme se rozhodli udělat hned další. O úspěchu první akce si můžete počíst tady: Čištění lesa v Českém Ráji.

očista lesa Praxiso

Předešlá akce: Očista lesa

Projekt Deméter má za cíl harmonii v osobním rozvoji nadějných českých studentů a jejich vztahu k Česku a přírodě. Osobní rozvoj studentů spočívá v pomoci českým studentům k získání zahraničních zkušeností a poznávání světa – logicky spojené se zajištěním vhodného studia, brigády či práce. Tímto chceme studentům pomoc zlepšit jejich dovednosti v cizích jazycích a najít cestu k životní spokojenosti. Studenti nás buď můžou kontaktovat s jejich konkrétním přáním, nebo si vybrat z „Mrkněte, co jsme aktuálně schopni sehnat.“

Za účelem rozvoje vztahu k přírodě se podílíme na posílení přírody na pozemcích v Českém Ráji. Na těchto pozemcích vytváříme permakulturní zahradu – ještě o něco víc „cool“ než Bio 😉 Sázíme ovocné keře, stromy a tvoříme jablečný sad. Taky stavíme skleníky a záhony, kde sázíme zeleninu a bylinky. Dále na pozemku vytváříme zdravý les a po čase i rybník.

Tentokrát budeme na naší permakulturní Bio zahradě tvořit záhony na sadbu bylinek a zeleniny, do kterých budeme zase na jaře společně sázet. Jasným cílem této akce je vykopat základy pro čtyři záhony 2,5 m x 6 m. Postavit dřevěnou konstrukci záhonů z odolných modřínových prken. A vyplnit záhony přírodní úrodnou zeminou.

Ilustrační foto

Všem účastníkům nabízíme jako odměnu pobyt v krásném prostředí CHKO Českého Ráje na čerstvém vzduchu a podílení se na ochraně a péči o přírodu. Tato akce má mimo jiné za cíl posílení komunity nadějných mladých lidí, kteří se budou navzájem inspirovat, spolupracovat a pravidelně se scházet na přírodě prospěšných a vzdělávacích akcích. Malým bonusem pro všechny účastníky bude se něco víc dozvědět o permakulturních zahradách.

Jinak v čas oběda bude samozřejmě vydatná zdravá svačina a po skončení práce na záhonech společná grilovačka v naší permakulturní Bio zahradě. Taky s sebou vezmeme nějaké sportovní hry na odpoledne, takže o zábavu bude postaráno.

Celá akce je čistě dobrovolná a svačina + grilovačka jdou jako malé poděkování za účast na náš účet. Ráno v den akce bude zajištěn společný sraz v Liberci a odvoz autem do naší zahrady v Českém Ráji. Po grilovačce bude zajištěn odvoz autem zpět do Liberce. Odvoz je také na náš účet 🙂

  • Typ: dobrovolnická činnost pro přátele projektu Démétér a Praxisa
  • Kdy se přihlásit: Čtvrtek 5.12. – Pátek 27.12. 2019
  • Termín: Sobota 28.12. 2019 9:00 – 16:00
  • Kde: sraz 28.12. 2019 v 9:00 v Liberci (tel.: +420 739 222 538)
  • svačina + večer grilovačka zajištěno
  • Místo: CHKO Český Ráj, Roudný

 

MÁTE ZÁJEM?