Spolek pro lepší budoucnost


Svět se od 21. století enormně zrychlil a proměnil, jenže lidé jakoby nestíhali. Není se čemu divit. Školský systém se od 18. století moc nezměnil, a tak výuka v lavici často postrádá smysl. Pojďme to společně změnit.

1) Co to je to Praxiso?

Dle právní stránky jsme registrovaní jako spolek, tedy neziskovka, abychom mohli v budoucnu dosáhnout na dotační programy a získavat dary od firem. Vize a exekuce je však vybudovat takovou komunitu mladých nadšenců, co si jsou nápomocní a hlavně – milujou život. Může znít strašně neuchopitelně, ale možná o tom to je. Každý si pod tím vybaví něco jiného. Nechceme mít totiž nějaký jednotný systém a zabíjet jakoukoliv kreativitu (asi jako to chodí ve škole).

Zaměřujeme se na mládež, aby více:

  1. uvažovali o své budoucnosti,
  2. plánovali dopředu,
  3. chtěli od života vytěžit maximum,
  4. drželi se morálních hodnot a
  5. inspirovali další – prostě našli ten drive a otevřeli svůj potenciál.

2) Jak toho chceme dosáhnout?

Nástroj k tomuhle všemu je podle nás PRAXE a CESTOVÁNÍ. Ať už skrze nějaký mentoring, nebo vlastní zkušenost.

Jednoduše nabízíme mládencům osamostatnit se od rodičů, komfortu a zkusit si žít nějakou chvíli sám = vycestovat a poznávat jak žijí lidé kolem. Že my se v Čechách nemáme zas tak špatně a měli bychom na to být tak trochu pyšný.

Věříme, že skrz některé naše činnosti si jedinci najdou také lásku k přírodě, potažmo i k ČR. Není to věda, bereme to jednoduše lidsky.

Do budoucna bychom chtěli pořádat tábory, kroužky, podporovat skautské / turistické oddíly a celkově tak nějak obohacovat společnost 😊

Přednášíme na školách, spolupracujeme s různými organizacemi. Proto si nenechte nic ujít!

3) Chci se zapojit, nebo chci do zahraničí, co mám dělat?

Stačí, když nám napíšete maila na projekt@praxiso.cz nebo do chatu na našem Facebooku 😊

Napište třeba AHOJ, TO MĚ ZAJÍMÁ 😉 


Zaujal Vás projekt? Kontaktujte nás 🙂

Praxiso Logo