MINUT ČTENÍ: < 1

AUTOR: ADAM ROTH


Manila možná není cestovatelským lákadlem, přesto je zajímavé ji alespoň na pár hodin zažít. Pokud cestuješ na Filipíny a nemáš hned navazující let, možná se její návštěvě stejně nevyhneš. Z toho důvodu by se ti mohlo hodit pár následujících tipů.

Doprava

Doprava je zde velmi levná, na druhou stranu neskutečné zdlouhavá. Vždy se snaž udělat si nějakou časovou rezervu. Za mě nejlepším dopravním prostředkem je GRAB (něco jako UBER). Cenu ví člověk dopředu a například hodinová jízda mě vyšla asi na 100 Kč (240 PHP)

Na kratší vzdálenosti se vyplatí tricyk kterým stojí asi 4 Kč na 2 kilometry (10 PHP). Asi úplně nejlevnější je Jeepney který jezdí za podobnou cenu ještě na delší vzdálenosti, ale nevezme tě přímo tam, kam potřebuješ jako tricykl.

Metro je dost přelidněné a tak se budeš cítit jako sardinky. Co tě pravděpodobně potěší jsou ceny. Podle délky trasy stojí lístek 6-8 Kč.

Jídlo

V Manile se najíš doslova za pár korun. V hrncovně (místní street food) jídlo vyjde klidně na nějakých 16 Kč (40 PHP). Hrncovnu poznáš, jak už název napovídá podle toho, že je jídlo vystaveno v hrncích. V místních fast foodech pak docela dobré jídlo vyjde na cca 50 Kč. Celkově je jídlo velice levné, především sušenky, pečivo a ovoce. V supermarketu jsou drahé například sýry nebo šunka.

Ubytování

Hostel najdeš už od nějakých 75 Kč. Slušný pokoj s manželskou postelí se dá sehnat za částku okolo 300 Kč. Hledej na Bookingu, Airbnb, Shodě nebo zkus štěstí přes Couchsurfing.

A TADY SE DOZVÍTE, JAK TO V MANILE VYPADÁ 🙂