MINUT ČTENÍ: < 1

AUTOR: ADAM PRSKAVEC


Morální hodnoty dodávají našemu životu směr a obohacují ho. Jsou to etické zásady, které považujeme za správné a důležité. Hodnoty, které zastáváme, ovlivňují naše chování, priority, vztahy a také to, jak ovlivňujeme lidi kolem sebe.

Člověk totiž nemá odpovědnost jenom za sebe. “Better self, better world” – tedy lepší JÁ, lepší SVĚT.

Touto sekcí Vám odhalím pár hodnot, které jsou velmi zásadní v mém životě. Nemusíte se hned držet všech. Vyberte si jednu, dvě, tři, všechny – to je jedno, každopádně se té hodnoty držte.

1) Zdraví

Ve zdravém těle zdravý duch. Dbejme na svoje zdraví, pečujme o své tělo a chovejme se ke zdraví s pokorou.

2) Radost

Tuto hodnotu si může každý vyjádřit po svém. Já se třeba neustále směju. Bavím se maličkostmi, vzpomínám na radostné chvíle, a tak se mi občas stane, že se začnu doslova tlemit na veřejnosti. Radujme se, uleví se nám.

3) Statečnost

Nebo hrdinství, nechám to na Vás. Máte statečnost slyšet pravdu? Být akceschopní? Někdy to znamená konat, mluvit, někdy nekonat, být zticha.

Hodně však záleží na motivaci. Statečnost vytýčit si nějaký cíl a zkusit ten strach z otázek “CO KDYŽ?” překonat. I sebe šílenější cíle nemusejí být pouze plány, pokud máme statečnost to zkusit.

Ta figura, co něco zkusí může prohrát, ale Vy, jako Zdeněk Vomáčka nebo Tereza Vomáčková jste o vesmíry bohatší. Zkušenosti.

V dalším článku představím další tři hodnoty. Praxiso, studium jinak.