MINUT ČTENÍ: 2

AUTOR: ADAM ROTH


Momentálně sedím v letadle směr Dubaj, do první destinace na naší 3 měsíční cestě po Asii. Rozhodl jsem se vám přiblížit co je nezbytné před takovou cestou zařídit a jaké se k tomu vážou náklady.

Dávno jsou pryč časy kdy člověka letenka do Asie zruinovala. Dobrá cena za zpáteční letenku se pohybuje kolem 12-15 tisíc, většinou i s odbaveným zavazadlem. Mezi ověřené prodejce patří například Pelikán, Letuška nebo Student Agency.

Zkus nízkonákladovou společnost.

Dá se to i levněji…Pokud ti nevadí letět pouze s příručním zavazadlem, můžeš se dostat s nízkonákladovou spolecností i na cenu kolem 3 000,-/směr v nějaké promo akci (často házím na Facebook). To jsme udělali přesně i my a vyrazili pouze s jednou krosnou. Najít takovou letenku není složité. Stačí si najít na Facebooku jednu z níže zmíněných společností, lajknout a vybrat „zobrazit jako prvni“. Poté se ti vždy, když otevřeš Facebook, zobrazí příspěvky těchto leteckých společností jako první. Další možností je si nechat zasílat nabídky na email, popřípadě můžeš sledovat zprostředkovatele jako například Cestuj levně, Happy fly, Zaleť si nebo Honzovy letenky. Nebo prostě sleduj tento Facebook a já tě budu zásobovat.

Levné letenky do Dubaje

Jakou nízkonákladovku zvolit?

Scoot – litá například z Berlína nebo Atén do Singapuru

Norwegian – litá z Londýna do Singapuru

Cebu Pacific – litá na Filipíny

S Cebu Pacific jsme se vydali my. Bohužel však nelétá přímo z Evropy – jak jsme to tedy udělali? Nejdříve jsme koupili letenku Dubai – Manila. Cebu totiž lítá z Dubaje, do které se dá levně dostat z Prahy, Ostravy nebo z polských letišť společnostmi jako Wizzair nebo Ukranien Airlines. My jsme koupili let z Polských Katowic. Naše cesta do Asie vypadá následovně:

  • Liberec – Praha, Flixbus 19 Kč v promo akci (TADY JE NÁVOD JAK)
  • Praha – Katowice, Polskibus (nově spojen s Flixbus) – 12 Kč v promo akci (TADY JE NÁVOD JAK)
  • Katowice – Dubai, Wizzair 2 200 Kč.
    • Do Dubaje je to slušná cena, dá se však letět i kolem 1 500,-/směr. Rozhodně se vyplatí pořídit členství Wizzair, které přináší řadu výhod.
  • Dubai – Katowice, Cebu Pacific 1 063 Kč.
    • Naprosto pecková cena, normálně stojí letenka kolem 5 000,- Kč.

Letecky po Asii

V Manile rozhodně naše cesta nekončí a i v rámci Asie se budeme přepravovat často též letadlem. Mezi nejznámější a nejlevnější nízkonákladovky patří opět Cebu Pacific a Air Asia. Běžně letenky stojí kolem 500 – 1 000 Kč. V promo akci se dají s Air Asia sehnat třeba i za 150 Kč a navíc se s touto společností dají sbírat míle, za které se dá následně koupit další letenka.

Další letenky nás vyšly následovně:

Filipíny

Manila – Dumaguete, Cebu Pacific 520 Kč

Cebu – Puerto Princesa (Palawan), Cebu Pacific 556 Kč

Coron – Manila, Sky Jet 1 305 Kč

✓ Kambodža

Manila – Siem Reap, Cebu Pacific 1 920 Kč

Malajsie

Sihanounkville – Kuala Lumpur, Air Asia 1 185 Kč

Kuala Lumpur – Sandakan (Borneo), Air Asia 1 057 Kč

Sandakan – Kuala Lumpur, Air Asia 1 170 Kč

A jak se dostanete domů? 🙊

Zpáteční letenku jsme pořídili s Norwegian ze Singapuru do Londýna. Z toho ještě letenku nemáme, ale to má ještě čas 😉

Singapur – Londýn 2 477 Kč

Jak můžeš vidět, dá se to mnohem levněji než si myslíš. Celkově nás letenky vyšly na 12 897 Kč. Tím rozhodně nechci říct, že to je v běžném životě malá částka. Spíše chci ukázat, že to nemusí stát desetitisíce. Spousta lidí dá totiž pouze za zpáteční cestu do Thajska vice než 15 000 Kč. No a těch zážitků a zkušeností, to je prostě k nezaplacení 🙂

 

Přečti si také můj předešlý článek o ubytování zdarma – další připravuji z právě této cesty!