Umožňujeme českým studentům získat zahraniční zkušenosti, zlepšit dovednosti cizích jazyků, poznávat svět, nové lidi, a zároveň tak rozvíjet vztah k Česku a přírodě

Proč Démétér

Patronem projektu jsme zvolili antickou bohyni Démétér. V mytologii starověkého Řecka byla Démétér uctívána jako bohyně úrody, zemědělství a plodnosti země. Mimo jiné je symbolem svatého práva na znamení civilizované existence zemědělské společnosti.

Gró projektu

Základem tohoto projektu Démétér je pomoci studentům a studentkám sehnat brigádu, případně praktikum v zahraničí, která odpovídá jejich představám. Zároveň navrhneme nejlevnější možnosti dopravy a ubytování. Ještě před odjezdem do zahraničí uzavře student či studentka smlouvu se zaměstnavatelem. Celý výdělek jde studentovi/ studentce. Veškeré naše služby jsou bezplatné.

Po skončení brigády a obdržení výplaty od zaměstnavatele má student/studentka možnost darovat našemu spolku Praxiso z. s. libovolnou částku na ochranu přírody – zcela dobrovolné. Zároveň se ale snažíme spolupracovat především se studenty a studentkami, kteří se na svět dívají s nadhledem, záleží jim na budoucnosti naší krajiny a „nehoní se slepě pouze za penězi“.

Aktuálně se zabýváme rozvojem permakulturní Bio zahrady v Roudném, CHKO Český Ráj, kde budujeme a rozvíjíme vztahy mladých nadějných studentek a studentů k přírodě. Zahrada se nachází na území nejstarší chráněné krajinné oblasti v České republice, která má status Globální geopark UNESCO. Na tomto pozemku pořádáme přírodě prospěšné a vzdělávací akce pro přátele projektu Deméter a spolku Praxiso – podívejte se níže v sekci „Mrkněte, co jsme aktuálně schopni zorganizovat.“ Cílem těchto akcí je vytvoření komunity nadějných mladých lidí, kteří se budou navzájem inspirovat a spolupracovat, stejně tak jako inspirace veřejnosti. Do budoucna plánujeme rozvoj permakulturních Bio zahrad a pořádání akcí na dalších pozemcích v České republice.

V rámci tohoto projektu budeme v budoucnu čerpat dotace z Operačního programu Životní prostředí – prioritní osa 4: Ochrana a péče o přírodu a krajinu, který pod Ministerstvem životního prostředí spravuje Agentura ochrany přírody a krajiny ČR. Avšak nás čeká ještě spoustu byrokracie.


Mrkněte, co jsme aktuálně schopni zorganizovat:

Vycestujte do Indonésie na ostrov Lombok, hned vedle Bali a Nusa Penidy. Zažijete mnoho dobrodružství 🙂

Pojďte se společně sejít na čerstvém vzduchu v CHKO Český Ráj 🙂