MINUT ČTENÍ: 3

AUTOR: ADAM ROTH


Levné letenky – těch je v dnešní době spousta, jde jen o to jak se k nim dostat. Jednou z možností je sledovat zprostředkovatele letenek (Honzovy letenky, Cestujlevne apod.) které referují zajímavé nabídky. Druhou možnosti je si letenky sám vyhledat podle vlastních preferencí. Každý z vyhledávačů má jiné přednosti. Jedním z nejjednodušších a zároveň nejlepších je nízkonákladový vyhledávač Azair. Nejlépe tak funguje na lety v rámci kontinentu, především v Evropě a Asii.

Hlavní výhody:

  • Žádné poplatky
  • Časová flexibilita vyhledávání
  • Možnost vyhledávat lety z určitého města, země nebo oblasti (Česko a bližší okoli, Česko a širší okoli)
  • Unikátní možnost vyhledat lety „KAMKOLIV“ bez určení destinace5) Speciální vyhledávání – například Alpy hory, Pobřeží rudého moře apod.

ODKUD

Azair je skvělý v tom, že mě neomezuje na počet míst odkud bych chtěl případně odlétat. Mohu si tak naklikat více možností. Dejme tomu, že je pro mě snadné se dopravit na letiště do Prahy. Může se ovšem stát, že z Prahy nenajdu žádný zajímavý let. V tom případě můžu přidat další letiště. Po kliknutí na tlačítko + mi azair automaticky nabídne k zaškrtnutí nejbližší letiště (viz obrázek). Další destinace pak můžu přidat ručně. Vyhledávat mohu i v rámci určité oblasti (například Česko a bližší okolí, Česko a širší okolí). Co se týče destinací můžu vybírat i speciálně navržené destinace (např. Alpy hory).

levné letenky

KAM

Naprosto stejně můžu vybírat místo příletu. Mohu si tak vybrat velké množství příletových destinací. Největší vychytávkou AZAIRu je možnost vyhledat let „KAMKOLIV“. Pokud netoužím po letence do určité destinace tak si pouze zvolím místo odletu a zobrazí se mi nejlevnější letenky do všech možných destinací. Následně si pak stačí jen vybrat 🙂 Díky této možnosti se dostanu k těm nejlacinějším letenkám! Pro příklad uvedu třeba lety během celého února z Česka a širšího okolí s minimálním pobytem 1 den a maximálním pobytem 10 dní. Celé mi to zabere asi 30 sekund a na výběr mám velké množství destinací za skvělé ceny!

Levné letenky

KDY

1/ PEVNÉ DATUM ODLETU

Většina vyhledávačů umožňuje vyhledávat fixní termíny nebo určité datum +-3 dny. Naopak Azair vyhledává fixní datum +-5 dni. To ovšem není hlavní předností.

2/ CHCI LETĚT LEVNĚ MEZI DATY

Tato možnost mi umožní vyhledávat lety v určitém intervalu. Stačí zvolit kdy nejdříve mohu odlétat a kdy nejpozději přiletět. Poté stačí zadat minimální a maximální počet dní. Azair mi pak pak vyhledá lety splňující toto kritérium a seřadi je podle ceny. Řadit lety můžeš také podle počtu dnů pobytu, data nebo počtu přestupů.

Příkladem může být let z Prahy do Milána. Představ si, že máš dovolenou v práci v termínu od 10.-30.1. Milán je určitě zajímavé město a tak v něm budeš chtít strávit minimálně 3 dny, ale maximálně 6 dní. Následný výsledek vyhledávání pak bude vypadat následovně.

letenky levně

CENY SE MĚNÍ, KDO MI LETENKU POHLÍDÁ…

Letenku navíc nemusíte hned kupovat. Stačí nastavit hlídací kočku (pravý horní roh). Azair tě pak upozorní když se v tebou vybraném termínu změní cena.

POKROČILÉ VYHLEDÁVÁNÍ

To co jsme se zatím naučili bylo základní vyhledávání. Vyhledávání však můžeme ještě více specifikovat. Mezi nejpouživánější patří tyto možnosti:

  • Maximální počet přestupů nebo jen přímé lety
  • Odlety a přílety pouze v určité dny
  • Minimální doba přestupu

letenky levne

VÍCE TIPŮ A TRIKŮ NAJDETE V RUBRICE KLIKNUTÍM 🙂