MINUT ČTENÍ: < 1

AUTOR: ADAM PRSKAVEC


UPOZORNĚNÍ: Při absolvování dobrovolné stáže získáte cenné zkušenosti a odlišíte se od spousty lidí. To Vám pomůže např. při přihlášce na VŠ v zahraničí a stipendijních programech.

AIESEC („ajsek“, Association Internationale des Étudiants en Sciences Économiques et Commerciales“) je mezinárodní světová platforma řízená studenty. Cílem je rozvíjet potenciál a vůdčí schopnosti u mladých lidí, zejména skrze zahraniční stáže a výměnné pobyty. Existuje od roku 1948 s první centrálou v Praze a působí momentálně ve 126 zemích

Místní pobočky

Ty fungují většinou na univerzitách ve větších městech. Na starosti mají několik přednášek a workshopů v daném regionu. V České republice máme momentálně 11 místních poboček.

Národní pobočky

V zemích, kde AIESEC figuruje (momentálně 126). Členové často dostávají plat jako pracovníci na částečný či plný pracovní úvazek, neboť např. řídí národní projekty a vztahy s vládami jiných zemí. V České republice máme jednu národní pobočku.

Stáže

Jednou takovou krátkodobou dobrovolnickou stáží si prošel Dominik Hořák. Pomoc při hledání co nejlevnější letenku našel u Adama Rotha, Praxiso.cz

Praxiso Studium Jinak

Projekty Aiesec

Seznam těch nejzajímavějších projektů mimo dobrovolných stáží.

EDISON – projekt pro střední školy spojující mladé lidi odlišných kultur a národností. Seznamuje mladé se zvyky, tradicemi a situacemi v jiných zemích. Prohlubuje tak mezikulturní bariéru.

YOUTHSPEAK – tady dostanete prostor vyjádřit své názory na klíčové výzvy, ambice a směřování světa. Ukažte, na čem Vám záleží. Hlavním cílem je pozitivně ovlivnit lidi kolem nás.

CAREER DAYS – festival firemních kultur.

 


Zalíbila se Vám myšlenka dobrovolnické stáže v zahraničí?

Kontaktujte nás a něco určitě vymyslíme! 🙂

Rubrika: Média